-

wtorek, 8 maja 2012

Jak łatwo zarobić 1000 złotych?

Jak wiemy pieniądze nie leżą na ulicy. Aczkolwiek czasem uda nam się znaleźć jakieś drobne, nie można tego nazwać większym zastrzykiem gotówki. Jednakże dla osoby obrotnej obeznanej w świecie finansów zarobienie tysiąca jest w miarę prostym zadaniem. I mimo iż nie leży one dosłownie na ulicy to wystarczy się lekko schylić by taka kwota znalazła się na naszym koncie.

Brian Vallelunga
A wszystko dzięki szczodrości instytucji finansowych.
Jak się okazuje prawie wszystkie instytucje bankowe w Polsce płaciły, płacą lub będą płacić za założenie u nich konta. Normalny kowalski który zakłada konto z ulicy jest osobą która płaci Tobie za założenie konta.

Nie jest to żadna wiedza tajemna dla osoby choć trochę obeznanej z rynkiem bankowym w Polsce. Tekst ten równie dobrze mógł powstać rok, dwa lata temu jednakże myślałem wtedy że przez moje skrzywienie finansowe tylko mi się chce wyłuskiwać pieniądze z banków, a reszta machnie na to ręką, że nie opłaca się. Jednakże kiedy ostatnio siostra mojej narzeczonej powiedziała żebym podsyłał jej te oferty, kiedy banki dzielą się pieniędzmi z klientami stwierdziłem że jednak jest szersze zainteresowanie tymi trickami.

Dodatkowo nakłada się na to odpowiedni timing, który akurat sprawił że w przeszłym  i obecnym miesiącu z instytucji finansowych da się wyłuskać w przybliżeniu 1000 złotych. I tak można zarobić za:

1. Założenie konta bankowego - oferta stara jak świat, jednakże nadal banki łowią na nią klientów. Należy uważać tylko by nie wpakować się w jakieś ukryte opłaty studiując TOiP. Oraz zamknąć konto jak tylko bonus zostanie przyznany. Ostatnio można (było) zarobić u:

- Raiffeisen Bank Polska (oferta nieaktualna) - oferta na gruponie, płaci 200 PLN. Warunek: wpłacić 2x po 1000 złotych w dwóch miesiącach kalendarzowych i puścić przelew z ich bankowości mobilnej. Nawet kartą nie trzeba machać.
- BPH (oferta aktualna) - płaci około 230 240 złotych netto. Warunek: założyć konto, machnąć 3 razy kartą, i przez 3 miesiące wpłacać na konto 7500 PLN (dla najwyższej premii). Tutaj należy się pilnować dwa razy, gdyż samo konto nie jest bezpłatne i za jego prowadzenie przyjdzie na płacić 9,99 PLN miesięcznie. Jednakże premia 300 zł licząc 6 bądź 7 miesięcy prowadzenia konta (zależy ile potrwa wypłata i zamykanie) daje wspomniane na początku ponad 200 złotych netto.
- BGŻ Optima (System Partnerski, aktualna) - płaci 70 złotych za założenie konta. Warunek: wykonać przelew weryfikacyjny za 1 PLN
- Volkswagen Bank Polska (System Partnerski, aktualna) - płaci 50 zł (oferta banku) + 60 zł (wynagrodzenie partnera) za założenie konta. Warunek: wpłacić na konto 300 złotych.
- mBank (mbank.net, aktualna) - jak jeszcze nie masz konta w mBanku to zakładając je możesz dostać 100 złotych. Warunek: wpłać na konta 200 złotych. Nawet karty nie trzeba brać:)

Nie są to wszystkie oferty, tylko takie z których ostatnio skorzystałem bądź skorzystała moja narzeczona. Jak widać na osobę można tutaj zgarnąć lekką ręką ponad 700 złotych.

2. Założenie lokaty - jak się okazuje banki płacą też za założenie lokat. Jest to o tyle lepsze że lokata jest znacznie lżejszym produktem niż konto bankowe. Tym bardziej że lokatę można założyć, prowizję zagraną i zamknąć lokatę ciesząc się z wysokiej prowizji (w stosunku do kwoty lokaty i oprocentowanie). I tak w ostatnim czasie za otwarcie lokaty płacą (płacili):
- Inteligo (System Partnerski, oferta nieaktualna) - 75 złotych za otwarcie IgoLokaty
- Meritum Bank (System Partnerski, oferta nieaktualna) - 30 złotych
- Raiffeisen (NetSales, aktulna) - 75 złotych

Za założenie kilku lokat można było zgarnąć 180 złotych.

3. Inne - tutaj są oferty na tyle rozmaite i różne że kolejnych kategorii musiałoby być kilka.
- TMS Brokers (NetSales, aktualna) - za założenie konta demo wpada 40 PLN
- Expander (System Partnerski, aktualna) - za wycieczkę do ich oddziału i spotkanie z agentem aby porozmawiać np na temat lokat strukturyzowanych można zainkasować 100 PLN (nie trzeba się godzić na żadne z oferowanych produktów).

I tutaj mamy już 140 PLN.

Łącznie: 1020 PLNów:)

Jak wspomniałem pieniądze nie leżą jednak na ulicy i aby skorzystać z tych ofert w większości przypadków należy spełnić dwa warunki:

  1. Mieć jakieś własne środki (w najostrzejszym przypadku do dyspozycji przynajmniej raz w miesiącu 7500 złotych). Można powiedzieć że w połowie ofert trzeba wpłacić ileś tam złotych (konta i lokaty). Więc aby się bawić w niektóre z propozycji wolne 3k to minimum.
  2. Mieć stronę internetową - programy partnerskie w internecie wymagają posiadania strony. Ale nikt nie każe nam prowadzić wiodącego bloga o finansach (czy ciuchach). Bloga można za darmo postawić na blogerze, wrzucić kilka tekstów z systemów do przedruku artykułów (np. Artelis) napisać kilka słów od siebie i viola mamy piękną stronę, którą możemy zgłosić do programów partnerskich.
A potem już tylko przeglądanie co się pojawia i wybieranie co smakowitszych kąsków.

Niestety nikt Ci nie da pieniędzy za darmo i tak naprawdę to sprzedajesz swoje dane osobowe (plus kontaktowe). Ale z drugiej strony przy zamknięciu konta/lokaty możesz wysmażyć im pisemko że wycofujesz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednakże jest to całkowicie dobrowolne.

A na zakończenie jeszcze mała informacja, że podane kwoty są kwotami brutto, bo niestety trzeba się podzielić z fiskusem (albo normalne opodatkowanie PIT, lub 8,5% ryczałtu za wynajem powierzchni).

0 komentarzy:

Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Nie akceptuję wulgaryzmów i komentarzy niedotyczących wpisu, a także z rażącymi błędami ortograficznymi. Takie komentarze i typowy spam z podpisem typu: "Kredyt dla każdego" będą usuwane. Reklamy można kupić przez AdWords lub AdTaily.

Masz jakieś pytanie/sugestię niezwiązaną z postem? Napisz na adres mailowy.

Next previous home
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi

10% dla ciebie AdTaily akcje akcjonariusz Alior Bank Alior Sync analiza fundamentalna analiza techniczna animacja Anti Arctic Bank bankowość internetowa bezpieczeństwo BGŻ BGŻOptima BlueCash BNP bogactwo Bogdanka BOSSA BOŚ Bank BPH budżet domowy BZ WBK cashback Catalyst Centrozap certyfikaty srukturyzowane cesja chargeback ciekawostki cinkciarz CitiBank cykle czy warto mieć konto w Alior Banku czy warto mieć konto w Aliorze dług dolar doradcy finansowi DWS dywidenda dziadowanie dzień wolności podatkowej e-sąd ebook EFH ekonomia Elixir eMakler emerytura Energa equity magazine ETF euro Eurobank Facebook finansowo FM Bank Forex frank fundusz awaryjny fundusz bezpieczeństwa fundusz indeksowy fundusze inwestycyjne funt Gant gazety gdzie założyć lokatę Getin Bank Getin Online Giełda Google Adsense gotówka gpw gra giełdowa Grecja grosz historia Polski hobby humor HYIP Idea Bank IKE InClick.pl inflacja instrukcja Inteligo internetowy kantor internetowykantor.pl inwestowanie IPO IPOPEMA JSW Kamil Cebulski kapitalizacja kapitalizacja codzienna karta debetowa karta internetowa karta kredytowa karta kredytowa Silver kary kokos.pl komornik konkurs konta oszczędnościowe konto konto bankowe Konto Optymalne konto walutowe kontrakty terminowe KRD kredyt kredyt odnawialny kredyt studencki kryzys Krzętle książka księgowość kurs Lehman Brothers linia kredytowa lokata rewolwer lokaty loterie mBank mbank na windows mbank windows phone 8 Metafinanse monetto monety monety 2 zł Mostostal Płock motywacja mSaver mTransfer Multibank nakaz zapłaty NBP NeoBank Newag Nobel NOL Nordic Gold nowa aplikacja mbank numizmatyka NY obciążenie zwrotne obligacje korporacyjne obligacje skarbowe odsetki OFE Open Finance Open Online opłaty oprocentowanie optymalizacja oszczędzanie oszustwa overdraft Parkiet Challenge pasywny dochód peak oil pełnomocnictwo PGE PIT PLN płacenie płacenie rachunków Poczta Polska podatek podatek bankowy podatek belki podatki podcasty podsumowanie podsumowanie miesiąca Polbank polisolokaty polityka Polska pomoc porady porównanie postępowanie upominawcze pozew pożyczka pożyczki społecznościowe problemy produkt inwestycyjny prognozy promocje prowizje prywatyzacja przegląd kont bankowych Przegląd rachunków maklerskich przelewy przeliczanie przemyślenia psychologia pusty sms PZU rachunek maklerski ranking ranking kont oszczędnościowych ranking lokat raporty okresowe rating raty recenzja reklama rekomendacje ropa ryzyko rząd samochód Santander sąd SEPA SFI Sidoma SII skład portfela SKOK smava social lending spekulacja spółki dywidendowe srebro stalprodukt statystyka stopy procentowe strata strategia inwestycyjna styl życia SWIFT system transakcyjny świat TFI TMS Brokers Toyota Bank Turcja ubezpieczenia VAT wakacje Wall St. walne zgromadzenie walutomat.pl waluty WBK wezwanie WIG windykacja wolność finansowa wpis gościnny wykres wymiana walut wzrost gospodarczy zabawa Zakra zakupy zarabianie zaradni.pl zarządzanie czasem zasady złoto zniżki związki zawodowe zysk