-

wtorek, 4 stycznia 2011

Zamieszanie z kontem Więcej Oszczędnościowym w BNP Paribas Fortis

Konto oszczędnościowe w BNP Pariba Fortis wygrywa już drugi raz w comiesięcznym zestawieniu kont i lokat bez belki, jak i wielu innych zestawieniach, z wyjątkiem tych w Rzeczpospolitej.

http://droga.systempartnerski.pl/konta_oszczednosciowe.html

Aktualizacja: Bonanzna się skończyła wraz z wejściem w życie dzisiaj nowego regulaminu, a w nim:
4. Z Promocji mogą skorzystać Klienci, którzy ponoszą pełną opłatę za Konto Osobiste prowadzone w ramach Pakietu M, L zgodną z Taryfą Prowizji i Opłat oraz Klienci, którzy posiadają Konto Osobiste prowadzone w ramach Pakietu XL i Rachunek dla Klienta Bankowości Prywatnej.
Aby uspokoić tych, którzy założyli sobie konto przed 4 stycznia według starego regulaminu:

8. Bank zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w trakcie trwania Promocji oraz do jej
zakończenia bez podania przyczyny z zastrzeżeniem,  że zmiana nie będzie skuteczna w stosunku do Klientów, którzy już z Promocji korzystają.

Dalej informacje na temat konta ze starej promocji:


Zaletami tego konta są:
- wysokie oprocentowanie - 5,85% w skali roku gwarantowane przynajmniej do 5 listopada 2011 roku
- kapitalizacja codzienne (taka semi codzienna)
- bezpłatne prowadzenie z ROR-em w pakiecie S
- w porównaniu z Polbankiem normalny system transakcyjny

Niestety są też wady:
- kapitalizacja semi codzienna - odsetki naliczane są tylko w dni robocze przez co za piątek sobotę i niedzielę przy kwotach powyżej 5k zapłacimy podatek belki. Podobnie ma się sprawa ze świętami wypadającymi w środku tygodnia
- opłata za przelew zewnętrzny (do innego banku) w wysokości 0,50 zł przy koncie z pakietem S
- brak automatycznej kapitalizacji odsetek o północy tylko jakoś później w ciągu dnia (na przykład wczoraj o 22 nie było jeszcze odsetek za piątek, sobotę i niedzielę)

Mimo tych wszystkich wad jest to najlepiej oprocentowane konto na rynku uwzględniając tą dziwną kapitalizację.Jednakże doniesienia czytelników mówią o tym, że bonanza może się szybko skończyć:

Potwierdzam, dziś byłem i mają nową ulotkę na której pisze konto M, L lub XL jeśli chce się mieć 5,8%. Na pytanie a dla S? odpowiadają, że nie ma wtedy 5,8%. Widać nie chcą mieć nowych klientów. Nie wiem jakim cudem założyłeś S. Może zrobię o tym wpis.   Marcin 

 Nie wiem jak wygląda sytuacja w placówkach, co jest napisane na tych ulotkach ale wedle informacji zawartych na stronie internetowej, a w szczególności w regulaminie promocji z 6/12/2010 (zapisany plik) nie ma słowa o rodzaju konta osobistego.

Spójrzmy na poszczególne zapisy:

3. Promocją zostaną objęci Nowi Klienci, którzy w dniu przystąpienia do Promocji podpiszą Umowę
Rachunku w zakresie Konta WIĘCEJ oszczędnościowego oraz podpiszą Regulamin.
4. W ramach niniejszej Promocji, począwszy od dnia przystąpienia do Promocji oprocentowanie Konta WIĘCEJ oszczędnościowego będzie wynosić:
5,80 % do 15 000 PLN
4,00 % dla nadwyżki ponad 15 000 PLN
przez okres 12 miesięcy.

jedyne co jest to mowa o nowym kliencie:

Nowy Klient  – Klient, który w momencie wnioskowania o otwarcie Konta WIĘCEJ oszczędnościowego nie posiada w Banku otwartego Konta Osobistego.

Mowa tylko o koncie osobistym, żadnego rozróżnienia na pakiet S,M,L czy XL.

Więc drogi czytelniku (czytelnicy) jeżeli nie będą chcieli wam otworzyć konta więcej w promocji z pakietem S proście o regulamin i zapytajcie się o zapisy mówiące o tym że nie możecie. Jeżeli nie zmienili regulaminu, to nie mają prawa wam odmówić. Więc może bank chce zmienić strategię, ale marketingowcy zaspali i nie zmienili regulaminu.


Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę przynajmniej na razie.

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

no niestety już jest nowy regulamin:
"4. Z Promocji mogą skorzystać Klienci, którzy ponoszą pełną opłatę za Konto Osobiste prowadzone w ramach
Pakietu M, L zgodną z Taryfą Prowizji i Opłat oraz Klienci, którzy posiadają Konto Osobiste prowadzone
w ramach Pakietu XL i Rachunek dla Klienta Bankowości Prywatnej."

"Możliwe jest posiadanie do dwóch Kont WIĘCEJ oszczędnościowych.
a. Jeśli Klient posiada Konto Osobiste prowadzone w ramach Pakietu M
- Może posiadać jedno Konto WIĘCEJ oszczędnościowe,
b. Jeśli Klient posiada Konto Osobiste prowadzone w ramach Pakietu L, XL lub Rachunek dla Klienta
Bankowości Prywatnej:
- Może posiadać do dwóch Kont WIĘCEJ oszczędnościowych."

kangur pisze...

@up: K**** a miałem iść dzisiaj do banku otworzyć konta. Niech to szlag.

Bloger pisze...

Warto dodać, że źródło to: http://www.bnpparibasfortis.pl/files/regulamin_promocji_konto_oszczednosciowe.pdf ,a punkt dotyczący dwóch rachunków ma nr 6.

Marcin pisze...

U mnie od tygodnia nie dało się założyć. Nie zamierzam się kłócić z bankiem, skoro nie chcą to nie. Dziś byłem i już dali mi nowy regulamin a wczoraj ulotkę. W mojej placówce twierdzili, że nikomu nie otworzyli tego oprocentowania do konta S. Nie wiedzą jak w innych placówkach, ale u nich nie robili tego. Z tego wynika, że nie chcą moich pieniędzy ani nie zabiegają o nowych klientów. Nowe oprocentowanie jakie wychodzi z opłatami opisałem w nowym wpisie na blogu. Tam też są dokładne wyliczenia. Zapraszam: http://zyciezodsetek.blogspot.com/

LCL pisze...

Witam!
Ja akurat chyba miałem farta i właśnie 3go byłem w banku i założyłem u nich to konto
(btw jest to 5,8% a nie "5,85% w skali roku" jak piszesz :) )
Co ciekawe babeczka chciała bym przyszedł za 2 dni by podpisać umowę, bo przygotowanie papierków by trochę trwało i ona nie chce bym czekał ;) Ciekawe co wtedy by powiedziała - że wszedł nowy regulamin i mi Pakietu S nie da?
Hmm...
Poza tym powiedziano mi, że oprocentowanie jest gwarantowane PRZEZ ROK OD OTWORZENIA rachunku a nie do 5 listopada. W umowie jest z resztą napisane:
"(...)począwszy od dnia przystąpienia do Promocji oprocentowanie Konta WIĘCEJ oszczędnościowego będzie wynosić:
5,80% do 15 000 PLN (...)
przez okres 12 miesięcy."
5 listopada to data rozpoczęcia promocji tylko, o czym piszą w punkcie 7. regulaminu.
Nie jest więc tak źle na co wygląda.
Szkoda tylko, że zamknęli ludziom możliwość założenia konta z eSką od dzisiaj (ok, wczoraj-04.01) oraz robili wielu z Was problemy z jego założeniem. U mnie jakoś (po mojej interwencji co prawda) dało radę to zrobić.

Więcej info na ten temat na moim świeżo rozpoczętym blogu:
http://lets-change-life.blogspot.com/

Pozdrawiam Marka i wszystkich wpisujących, dzięki za pomoc!

Cashflow88 pisze...

Tak jest było i będzie jeśli bank ma gdzieś małą lukę to po jakimś czasie ja zakleją ;/

Marek pisze...

@Cash
czy to była luka? Nie sądzę. Po prostu wyliczyli, że im się to nie opłaca, lub postanowili zwiększyć przychody banku. W każdym razie, kto się załapał ten powinien być happy, a kto nie musi się zastanowić czy mu się opłaca bulić za konto.

Krzysztof Sobolewski pisze...

Co za czasy. Najpierw Polbank wprowadza opłaty za ROR podpięty do kont oszczędnościowych, potem Getin każe płacić za ROR zakładany do lokat, a teraz BNP zmusza do wykupienia wyższych pakietów.

Za chwilę nie będzie gdzie trzymać oszczędności ;).

Marek pisze...

@Krzysztof
zawsze zostaje skarpet lub mBank:)

a tak na serio to zawsze będzie bank, który będzie zabiegał o depozyty więc nie ma co się martwić, aczkolwiek lepiej celować w bardziej stabilne oferty bo po czasie można znienawidzić to skakanie z kasą od banku do banku

Anonimowy pisze...

Nie sądzę żebym mógł skorzystać z tego myku opisanego powyżej w oddziale w moim mieście banie obsługują jak w mięsnym za PRLu...

Krzysztof Sobolewski pisze...

Marek, obyś się nie mylił ;). Teraz banki raczej mają nadpłynność i nieśpieszno im do kolejnej wojny na oprocentowanie lokat...

Marek pisze...

@Anonimowy
niestety wraz z nowym regulaminem nie masz się już na co powoływać. Jedynie co można spróbować, to pisanie skargi/zażalenie jeżeli nie chcieli Ci otworzyć konta jak byłeś 3 stycznia. Było kilka takich osób i ich odprawili z kwitkiem. A nie mieli prawa.

@Krzysztof
WIBOR jest najwyżej od kilkunastu miesięcy, RPP, prezes NBP mówią o podnoszeniu stóp, czyli przygotowując rynek, akcja kredytowa jest co prawda wstrzymana, ale u nas nie ma kryzysu w sensie stricte, więc to tylko kwestia czasu zanim jakiś bank się wychyli i będzie chciał uciąć część tortu dla siebie.

Bankowe Okazje pisze...

Jak dla mnie warunki konta "więcej" oszczędnościowego w BNP Paribas Fortis to marketingowe oszustwo, więcej na moim blogu:

http://bankowe-okazje.blogspot.com/2011/02/antyokazja-konto-wiecej.html

Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Nie akceptuję wulgaryzmów i komentarzy niedotyczących wpisu, a także z rażącymi błędami ortograficznymi. Takie komentarze i typowy spam z podpisem typu: "Kredyt dla każdego" będą usuwane. Reklamy można kupić przez AdWords lub AdTaily.

Masz jakieś pytanie/sugestię niezwiązaną z postem? Napisz na adres mailowy.

Next previous home
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi

10% dla ciebie AdTaily akcje akcjonariusz Alior Bank Alior Sync analiza fundamentalna analiza techniczna animacja Anti Arctic Bank bankowość internetowa bezpieczeństwo BGŻ BGŻOptima BlueCash BNP bogactwo Bogdanka BOSSA BOŚ Bank BPH budżet domowy BZ WBK cashback Catalyst Centrozap certyfikaty srukturyzowane cesja chargeback ciekawostki cinkciarz CitiBank cykle czy warto mieć konto w Alior Banku czy warto mieć konto w Aliorze dług dolar doradcy finansowi DWS dywidenda dziadowanie dzień wolności podatkowej e-sąd ebook EFH ekonomia Elixir eMakler emerytura Energa equity magazine ETF euro Eurobank Facebook finansowo FM Bank Forex frank fundusz awaryjny fundusz bezpieczeństwa fundusz indeksowy fundusze inwestycyjne funt Gant gazety gdzie założyć lokatę Getin Bank Getin Online Giełda Google Adsense gotówka gpw gra giełdowa Grecja grosz historia Polski hobby humor HYIP Idea Bank IKE InClick.pl inflacja instrukcja Inteligo internetowy kantor internetowykantor.pl inwestowanie IPO IPOPEMA JSW Kamil Cebulski kapitalizacja kapitalizacja codzienna karta debetowa karta internetowa karta kredytowa karta kredytowa Silver kary kokos.pl komornik konkurs konta oszczędnościowe konto konto bankowe Konto Optymalne konto walutowe kontrakty terminowe KRD kredyt kredyt odnawialny kredyt studencki kryzys Krzętle książka księgowość kurs Lehman Brothers linia kredytowa lokata rewolwer lokaty loterie mBank mbank na windows mbank windows phone 8 Metafinanse monetto monety monety 2 zł Mostostal Płock motywacja mSaver mTransfer Multibank nakaz zapłaty NBP NeoBank Newag Nobel NOL Nordic Gold nowa aplikacja mbank numizmatyka NY obciążenie zwrotne obligacje korporacyjne obligacje skarbowe odsetki OFE Open Finance Open Online opłaty oprocentowanie optymalizacja oszczędzanie oszustwa overdraft Parkiet Challenge pasywny dochód peak oil pełnomocnictwo PGE PIT PLN płacenie płacenie rachunków Poczta Polska podatek podatek bankowy podatek belki podatki podcasty podsumowanie podsumowanie miesiąca Polbank polisolokaty polityka Polska pomoc porady porównanie postępowanie upominawcze pozew pożyczka pożyczki społecznościowe problemy produkt inwestycyjny prognozy promocje prowizje prywatyzacja przegląd kont bankowych Przegląd rachunków maklerskich przelewy przeliczanie przemyślenia psychologia pusty sms PZU rachunek maklerski ranking ranking kont oszczędnościowych ranking lokat raporty okresowe rating raty recenzja reklama rekomendacje ropa ryzyko rząd samochód Santander sąd SEPA SFI Sidoma SII skład portfela SKOK smava social lending spekulacja spółki dywidendowe srebro stalprodukt statystyka stopy procentowe strata strategia inwestycyjna styl życia SWIFT system transakcyjny świat TFI TMS Brokers Toyota Bank Turcja ubezpieczenia VAT wakacje Wall St. walne zgromadzenie walutomat.pl waluty WBK wezwanie WIG windykacja wolność finansowa wpis gościnny wykres wymiana walut wzrost gospodarczy zabawa Zakra zakupy zarabianie zaradni.pl zarządzanie czasem zasady złoto zniżki związki zawodowe zysk