-

czwartek, 23 września 2010

Przelew z karty kredytowej za złotówkę?

Banki od kilku lat udostępniają swoim klientom możliwość dokonania przelewu z karty kredytowej na dowolne konto.


Pierwszym z banków, który oferował taką usługę był BZ WBK, który pobierał za to skromną opłatę chyba 3 zł niezależnie od kwoty przelewu. Wiele osób (w tym autor tego bloga) zwietrzyły interes i wypłacało cały limit karty na konto oszczędnościowe (wtedy jeszcze mBank był liderem w oprocentowaniu) a pod koniec okresu grace period spłacało całą kwotę, bez konieczności spłaty odsetek. Dzięki temu w zależności od wysokości limitu można było zarobić od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.


Niestety BZ WBK odkrył cały proceder i zamienił stałą prowizję na prowizję procentową w wysokości 1% od kwoty przelewu. I cały biznes stał się nieopłacalny (chyba że ktoś miał dostęp do konta oszczędnościowego powyżej 12% w skali roku:). Potem inne banki uruchamiały te usługę i czasem nawet bez opłat (Getin, Alior), ale szybko opłaty zostały wprowadzone, albo od razu wprowadziły opłatę za tę usługę.

Drobnym wyjątkiem jest tutaj CitiBank, który umożliwia normalny przelew z karty na dowolny rachunek(3% od kwoty przelewu, ale ostatnio mają specjalną ofertę dla klientów - bez opłaty za przelew, i oprocentowanie 13% w skali roku - przynajmniej mi takie coś zaoferowali) jak i korzystanie z karty do opłat stałych (czynsz, telefon, gaz, itd) bez żadnej opłaty - tutaj da się zakombinować, ale to już wymaga więcej zachodu.

Jak widzimy przelewy z karty kredytowej obecnie nie są źródłem taniego pieniądze.

Ale jest sposób by wykonać przelew z karty kredytowej z opłatą 1 zł za każdy przelewany 1000 złotych, czyli prowizją 0,1% korzystając z uroku grace period.

Wszystko zaczyna się od ostatnich zmian w mBanku. Po pierwsze bank umożliwił robienie przelewów z KK, ale opłata jest zabójcza 3% kwoty przelewu minimum 7 zł.

ALE mBank umożliwił też korzystanie z karty kredytowej przy usłudze mTransfer (podobnie jak skorzystania z kredytu odnawialnego czy złożenie wniosku o kredyt ratalny). Korzystanie z karty kredytowe przy usłudze mTransfer jest zwolnione z wszelkich opłat. Okej to możemy płacić za zakupy przez internet kartą kredytową, też mi nowość. Ale jak mamy przelać sobie pieniądze z karty kredytowej przy pomocy tej usługi? O ile nie mamy sklepu internetowego czy innego systemu płatności elektronicznych jest to poza naszym zasięgiem. A nawet i wtedy byłoby to pewnie nieopłacalne z powodu prowizji po stronie sprzedawcy.

ALE w Polsce istnieje usługa szybkich przelewów o nazwie blucash. Polega on na tym że wykonuje się przelew z naszego konta na konto firmy BlueMedia w tym samym banku lub za pomocą szybkiej płatności elektronicznej  (tej samej od kokosa) a ona przelewa ze swojego konta w tym samym banku co odbiorca przelewu, a to wszystko umożliwia omijanie sesji księgowych KIR-rze.
I bluecash dla przelewów wykonywanych z mBanku korzysta z usługi mTransfer. 2+2 i możemy wykonać przelew z karty kredytowej na dowolne konto. Opłaty pobierane przez blucash w przypadku mTransferu są małe - 1 złotówka za każdy przelewany 1000 złotych.

Potem wystarczy wpłacić przelane środki na K.O. i zarabiamy pieniądze - około 5 złotych na każdy przelany tysiąc dla GP 54 dni i trzymaniu ich na K.O w Eurobanku na 4,05% w skali roku.

Opcja całkiem ciekawa, sam już ją przetestowałem i wszystko działa bez problemu.

A jak nie masz konta w mBanku możesz przeczytać o nim więcej tutaj

86 komentarzy:

matipl pisze...

"możemy płacić za zakupy przez internet kartą kredytową, też mi nowość"
Nowość i to spora, bo nie muszę teraz obcym firmom podawać danych mojej karty kredytowej. Co jeszcze bardziej przyczyni się do większego korzystania z KK mBanku.

Krzysztof pisze...

Ciekawe znalezisko! Może sam spróbuję się z tym pobawić. Zwłaszcza, że mBank od tak dawna wciska mi kartę kredytową, że pewnie zrobiło się im już smutno. A tak, to wszyscy będą szczęśliwi ;)

Piotr pisze...

Może i ciekawa możliwość, ale chyba tylko dla tych, co kartę już posiadają. Bo imho, opłata roczna sprawia, że szkoda zachodu (choć nie wyliczałem dokładnie, jaki byłby bilans). Szkoda, że z kartą Citi nie da sie takiego myku zrobić, bo za tę kartę nic nie płacę.

Chyba że ktoś wie jak w mBanku dostać kartę za friko?

Piotr pisze...

O, chyba znalazłem.

Ze strony mbanku:
"Wystarczy, że w przeciągu trzech miesięcy od daty wydania karty dokonasz nią dowolną ilość transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych na łączną sumę min. 500 PLN, a mBank zwróci Ci opłatę za wydanie na rachunek karty."

Dla karty Gold to jest 700 złotych. Jeżeli mTransfer się liczy do tego, to wygląda to interesująco. A nawet jeżeli nie, to wystarczy kilka razy zakupy zrobić kartą i sprawa z głowy.

Aż się chyba skuszę i przetestuję ten sposób.

Kamil pisze...

hehe te przelewy z KK w mBanku odrazu zwróciły moja uwage, i teraz nie wiem, czy może jednak dać się im skusić i wziąc wreszcie od nich KK? ;)

@Piotr
500zl w 3 miesiace to tylko oddadzą Ci opłate za wydanie karty, czyli w zasadzie chyba pierwszy rok za darmo, pozniej zeby miec za darmo to trzeba w ciagu roku zrobić obrót 18 000 PLN na Classicu :P całkiem sporo w mojej opinii, choć sporo płace różnych rzeczy przez mTransfer i może byłoby to do osiągnięcia ;) trzeba tez pamiętać, że mBank w każdej chwili może tą promocje zakończyć bez podania przyczyny :)

pod tym wzgledem Polbank ma znacznie lepszą ofertę, ale skoro niejasna jest jego przyszłość to raczej poki co po KK do nich nie pójde :P

Michal pisze...

A przypadkiem nie liczą przelewów z karty jako transakcję gotówkową oprocentowaną od samego początku?

Marek pisze...

@Michał
przelew z karty według regulaminu traktowany jest jako transakcja bezgotówkowa i podapada pod grace period, puntk regulaminu: VI.4.e "przelew z rachunku karty kredytowej jest forma transakcji bezgotówkowej i skutkuje
pomniejszeniem srodków dostepnych"

W TOiP masz jasno napisane:
"mBank nie pobiera opłaty za przelew z rachunku KARTY kredytowej w ramach płatności z wykorzystaniem usługi mTRANSFER"

Dodatkowo oficjalne wypowiedzi pracowników mbanku nie pozostawiają wątpliwości:
"Płatność kartą w mTRANSFERZE jest darmowa i wchodzi w grace period."

Zdzichu pisze...

@ Marek, napisałem do Ciebie email w tym temacie. Będę wdzięczny za poradę.

Pozdr

Anonimowy pisze...

No przyznam, że dość ciekawa opcja. Np. wybranie 2000zł na koncie/lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek i oprocentowaniem załóżmy 4% przyniesie prawie 12zł w ciągu 54 dni.

Rekin giełdowy: pisze...

Przyznam, że to bardzo ciekawa opcja. Przejrzałem ofertę mBanku - i w koszta tej operacji trzeba wliczyć opłaty za dokonanie transferu przez BlueCash (1zł za każde 1k zł) plus opłata za posiadanie samej karty (np 15zł za MC Gold) oraz ewentualne dodatkowe opłaty za kolejną kartę w ramach mBanku (1,5 zł).

Nie mniej jednak przy wysokich kwotach, zysk może okazać się opłacalny - o ile za m-c znowu mBank nie zmieni taryf i regulaminów...

Marek pisze...

@rekin
Mowa tutaj o karcie kredytowej, której opłata roczna wynosi 38-58(125-275) zł(VISA) lub 3,5(15) zł/miesięcznie (MC) w zależności od oprocentowania, z możliwością zwrotu opłaty za obroty (a mTransfer nabija obroty). W przypadku karty kredytowej nie stosuje się opłaty za kolejną kartę (inny rodzaj karty)

Co do kosztów BlueCash napisałem o tym w tekście.

Krzysztof pisze...

W październiku chyba wypróbuję ten sposób, namówiłeś mnie :)
Oby tylko BlueCash wyrabiał się z przelewami ;)

Marek pisze...

@Krzysztof
w ramach wdzięczności możesz przelać mi połowę zarobionych odsetek:) numer konta masz na stronie

Anonimowy pisze...

Przekonałeś mnie. Dzisiaj złożyłem wniosek o przeniesienie karty kredytowej do mbanku. Karta platinum limit 60 000 zł, 3 m-c bez odsetek , rok bez opłat. Wypłata, przelew do Toyota Bank na 4,65 % kapitalizowane co 3 dni. Według wstępnych obliczeń po roku przerzutek jak się nic nie zmieni zysk ponad 2200 zł.Dziękuję i pozdrawiam-Maniek

Marek pisze...

@anonimowy
możesz to troszeczkę podkręcić i założyć konto w Polbanku (5% w skali roku obecnie) lub lokatę 3 miesięczną w Open Finance. A promocja 0% przez pierwsze 3 miesiąca oznacza że nie płacisz odsetek od zadłużenia a musisz spłacać jedynie kwotę minimalną (bodajże 5% zadłużenia).

Anonimowy pisze...

Trochę się boję greckigo banku. Open finance blokada środków na 3 m-c. W toyota banku lokaty 1, 2 i 3 dniowe (4,65%) z naliczaniem odsetek co dzień, dwa lub trzy wydają mi się ciekawszą ofertą od open fajansu. Nie lubię blokować pieniędzy na długo, pieniądz musi być luźny i gotowy do ruchu.Pozdrawiam Maniek

Marek pisze...

@Maniek
jakbyś coś dorzucił do tych 60 tysięcy to pewnie w niektórych bankach można negocjować oprocentowanie. Nie wiem czy wrzucą to w produkt z kapitalizacją dzienną, ale warto spróbować.

A i jeszcze jedna uwaga, maksymalna kwota przelewu na BlueCash to 5000 złotych więc z 5-10 minut zajmie przelewanie tych 60k:)

Krzysztof pisze...

Doskonale! Marek, w ramach wdzięczności masz u mnie piwo, jeżeli pojawisz się w Trójmieście kiedyś :). Ew. ekwiwalent w pln. I link na FB, gdyż linki są ponoć walutą Internetu ;)

Kamil pisze...

@Marek

powinienes sie zglosic do mBanku po prowizje ;) ale unikaj BlueMedia, bo cos czuje ze chyba ze swojej uslugi niedługo zrezygnują ;)

W Kreciej Norze pisze...

Ciekawe, ciekawe, wypróbuję na pewno w poniedziałek ;)

Zdzichu pisze...

Uwaga: mTransfer nie zalicza się do kwot, które zwalniają z opłaty za wydanie/przedłuzenie karty. Tak się dowiedziałem na mLinii.

W Kreciej Norze pisze...

500 pln na próbę, operacja zajęła niecałe 4 minuty. Nieźle...

Trzeba zajrzeć do regulaminu/toip, bo słowom ludzi na mlinii lepiej nie wierzyć.

Marek pisze...

@Zdzichu
wg. regulaminu promocji do zwrotu opłaty rocznej zaliczane są wg. pkt. III.6 użyciu transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych na łaczna kwote minimum (typ karty). Dodatkowo jak pisałem wczesniej:
punkt regulaminu KK: VI.4.e "przelew z rachunku karty kredytowej jest forma transakcji bezgotówkowej i skutkuje pomniejszeniem srodków dostepnych"
W TOiP masz jasno napisane:
"mBank nie pobiera opłaty za przelew z rachunku KARTY kredytowej w ramach płatności z wykorzystaniem usługi mTRANSFER"

pewnie na mLini nie mieli jeszcze szkolenia z tego więc nie wiedzą.

@W Kreciej Norze
nie lepiej było przelać 1000 zł? Taka sama prowizja. No chyba że skorzystałaś z pierwszego darmowego przelewu po azrejstrowaniu się w BlueCash.

Zdzichu pisze...

@Marek

rozmawialem z 3 osobami z mLinii i wszystkie stwierdzily, ze JESZCZE mTransfer nie wlicza sie do operacji bezgotowkowych uprawniajacych do zwolnienia z oplaty rocznej. Moze to sie zmieni w przyszlosci.

Jeszcze jedna kwestia, niestety kilka z realizowanych przeze mnie wczoraj przelewow z karty przez bluecash nie doszlo do drugiego banku. Bluecash napisalo ze zwroci srodki. Na razie od wczoraj rano nie mam ani srodkow na karcie ani srodkow na koncie docelowym. Zobaczymy jak sie to rozwinie. Kwoty byly znaczne wiec sie nieco denerwuje.

Pozdr

Zdzichu pisze...

Poprawka, kwoty nie dotarly od piatku rano do teraz. Do tego jeden z przelewow oznaczony jest w bluecash jako zrealizowany a na koncie docelowym srodkow nie ma.

Pozdr

Cashflow88 pisze...

czytam i zastanawiam się jak się dalej sprawy toczą?

Anonimowy pisze...

u mnie dziala - gittes!!! dzieki!

Daniel pisze...

Czy ktoś czytał dziś o doprecyzowaniu zapisów w regulaminie KK mBanku? Jeśli dobrze zrozumiałem zmianę regulaminu, to bank zamierza nie wliczać przelewów mTransferem (czyli sztuczki z bluecash) do rocznego obrotu na karcie. Wygląda na to, że nie będzie można uniknąć opłaty rocznej za kartę...

Anonimowy pisze...

Ludzie, czy naprawdę nie przyszło wam do głowy przeczytać regulamin promocji dotyczącej zwolnienia z opłat za wydanie KK i rocznej przy określonych limitach operacji bezgotówkowych?

PUNKT 4 regulaminu:

" mBank zwróci Uczestnikowi Promocji opłate za wydanie karty Visa Electron, Visa Classic, Visa Gold lub Visa Platinum w przypadku dokonania przy jej uzyciu transakcji gotówkowych lub
bezgotówkowych, z wyłaczeniem przelewów z karty kredytowej oraz przelewów z karty kredytowej
za pomoca usługi mTransfer, na łaczna kwote minimum..." itd

PUNKT 6 analogicznie, tylko dotyczy opłaty rocznej

http://www.mbank.pl/download/promocje/Karta_Visa_za_0_zl_REGULAMIN_PROMOCJI_02_11_2009.pdf

tak więc mTransfer i przelewy się nie liczą...

Marek pisze...

@anonimowy
post został napisany już jakiś czas temu i w międzyczasie mBank zmienił regulamin na taki jaki cytujesz.

Anonimowy pisze...

ale czy takie coś jest legalne?

Mam tutaj na myśli zapis w regulaminie BlueCash (czy ktoś oprócz mnie go czytał?):

"§ VI - Zastrzeżenia

1. Nie jest dopuszczalne korzystanie z Usługi w celu naruszenia lub obejścia przepisów prawa albo reguł uczciwego obrotu, w szczególności dokonywanie płatności za pomocą instrumentów nie należących do Usługobiorcy."

Czy wypłacenie w ten sposób gotówki (bo tak to można zaliczyć, gdyż mogę potem pieniądze z konta wyciągnąć w bankomacie za pomocą zwykłej karty) nie jest obejściem prawa lub złamaniem reguł uczciwego obrotu?

PS:gdzie można znaleźć te reguły uczciwego obrotu?

Marek pisze...

@anonimowy
prawa nie łamiemy wiec pierwsza część odpada. Nie mam pojęcia co to są te reguły uczciwego obrotu, ale płacisz za pomocą swojej karty, więc też nie.

Nie łamie to regulaminu mBanku, nie łamie to regulaminu BleCashu, więc nie widzę problemu.

Nie mam pojęcia gdzie są, ani co to są reguły uczciwego obrotu.

Anonimowy pisze...

nie rozumiem jak zrobic ten przelew przez bluecash? musze miec pieniadze na swoim zwyklym koncie (ekonto) ?

Anonimowy pisze...

czy moglby ktos zamiescic krok po kroku jak zrobic ten przelew z bluecash? nie orientuje sie kompletnie i nie wiem jak ?(przelew z naszego konta na konto firmy BlueMedia w tym samym banku lub za pomocą szybkiej płatności elektronicznej a ona przelewa ze swojego konta w tym samym banku co odbiorca przelewu????) jak to zrobic???? musze miec swoje wlasne pieniadze na koncie osobistym? chyba nie kapuje...:(

Marek pisze...

@anonimowy 1 i 2
przelew z bluecasha to alternatywa dla normalnego przelewy, szybsza bo nie idzie przez KIR, za to płatna 1 zł za każdy przelewany 1000 złotych. Podobnie jak do wykonania normalnego przelewu musisz mieć środki na koncie z którego masz zamiar przelać pieniądze.
Aby wykonać przelew z Bluecasha, należy wejść na jego stronę, wpisać dane do KOGO idzie przelew (można się logować, acz nie jest to obowiązkowe), potem wybieramy w jakim banku mamy konto (musi być na liście), następnie się logujemy potwierdzamy przelew i wykonaliśmy przelew. Pieniądze na koncie odbiorcy (dowolny rachunek, może być nawet nasz, byle obsługiwany przez bluecash) powinny być w ciągu kilku minut.

Esper pisze...

A ja uważam, że do takiego zestawienia powinno się brać pod uwagę tylko karty z gwarancją korzyści :) Czyli nic z promocji, bo np co tam po 4% w Toyocie, skoro to trwa do 30 czerwca 2011? I tak jest z całą masą kart, ja miałem jedną, visa orange w mBanku, jak jeszcze orange miało własny program punktowy, i prawdę powiedziawszy, było się bardziej do przodu niż na cashbacku :] Choć może przesadzam. W każdym razie skończyli z tym i z karty zrezygnowałem, teraz debetówka z paypasem i póki co tyle :)

Bo czy jest sens poświęcać tyle czasu na założenie karty promocyjnej, dla 100zł, a później z niej rezygnować itp itd.

Anonimowy pisze...

Wracajac do tematu kart kredytowych Mbank. Chcialbym od nich MasterCard Gold lub Visa Gold. Od czego bedzie zalezal limit jaki mi przydziela? (zalezy mi na jak najwiekszym), od tego jakie mam miesieczne wplywy na konto? - czyli dla wymaganych 3000zl wplywow na konto dadza mi min limit 10 000 zl na karcie kred? I tak dalej im wyzsze wplywy tym wiekszy limit? Nigdy nie bralem zadnej karty ani kredytu w zadnym banku.

Marek pisze...

@anonimowy
ciężko dokładnie powiedzieć.
Jak to Twój pierwszy kredyt to będzie głównie zależał od wysokości dochodów ponieważ nie masz jeszcze historii kredytowej (a to banki sobie cenią). Jak masz konto w mBanku to jakiś wpływ będą też miały przepływy na rachunku, ale moim zdaniem głównie będzie wysokość wynagrodzenia i rodzaj umowy o pracę.

A przy 3k złotych wynagrodzenia powinni dać 10k kredytu, ale biorąc kartę zaznacz że mniejszy limit też Cię interesuje.

Karta pisze...

Witam.
Rozwiaznie ciekawe nie powiem.
Ale wielkiego biznesu sie na tym nie zrobi przy dziesiejszym oprocentowaniu kont.

Marek pisze...

@Karta
przy maksymalnym limicie zwykłej złotej rybki (20 000 złotych) daje to zysk rzędu 120 złotych na pełen okres rozliczeniowy, przy założeniu trzymania jej na K.O. w Polbanku. Ryzyka nie ma żadnego (o ile trzymamy tą kasę na koncie oszczędnościowym) i jedyny minus to dosyć duże zmniejszenie zdolności kredytowej.

7991521 pisze...

Marek, pozwól mi zrozumieć mechanizm działania karty kredytowej, którą w mBanku założyłem sobie po Twoim wpisie. Posłużę się moim konkretnym przypadkiem z moimi datami. Dodam iż nie miałem do tej pory do czynienia z kartą kredytową stąd zapewne moja niewiedza.
Po otrzymaniu karty, 2011-01-12 wypłaciłem pieniądze mTransferem i przelałem je do GetinOnline. Ta karta ma 54 dni graceperiod, a więc termin jej spłaty dla pierwszego okresu przypadał na 2011-03-07. Tego właśnie dnia z samego rana przelałem z powrotem pieniądze z Getin do mBank i tym samym spłaciłem kartę za ten okres. Do tego miejsca logiczne. Jak rozumiem data wydania (2011-01-12) + 30 dni (2011-02-11) + jeden dzień = 2011-02-12 - to okres rozpoczęcia drugiego okresu. Z tego co rozumiem zatem, termin spłaty powinien przypadać na 2011-04-07 (2011-02-12 + 54 dni), tymczasem w systemie transakcyjnym stoi wyraźnie napisane że na 2011-04-04. Moje pytanie brzmi czemu tak jest, skąd ta różnica 3 dni?

Pozdr.
P.

Marek pisze...

@7991521
hej
po pierwsze data wydania karty nie ma nic wspólnego z grace period. Grace period liczy się dla daty generowania wyciągu (zestawienia), który to dzień określałeś w umowie. Z tego co piszsz wyciągi masz generowane 12-tego każdego miesiąca. Do tego grace period wynosi do 54 dni.
Z czego grace period składa się z dwóch części
a)czasu od wyciągu do wyciągu czyli wartość zmienna od 28 do 31 dni
b)wartość stała czyli okres od wystawienia wyciągu spłaty dla mBanku - 23 dni
Czyli dla Twoich obliczeń wychodzi:
wyciągi masz generowane 12-tego każdego miesiąca. Czyli transakcje po 12-tym lutego będą na wyciągu z 12-tego marca. Następnie po wygenerowaniu wyciągu masz 23 dni na spłatę czyli 12 marca + 23 dni daje 4 kwietnia czyli tak jak masz w systemie.

Grace period nie jest stały i może wynosić do 54 dni dla miesięcy, które mają 31 dni. Dla lutego grace period masz o 3 dni krótszy (31-28), stąd też masz różnicę tych trzech dni.

7991521 pisze...

W szczegółach umowy jest napisane "Dzień zamknięcia cyklu = 11"

7991521 pisze...

@Marek, dzięki. Teraz rozumiem.

Anonimowy pisze...

witam
Czy dobrze rozumiem pkt regulaminu mBank:
"mBank zwróci Uczestnikowi Promocji opłate roczna za posiadanie i u=ywanie karty kredytowej
głównej lub dodatkowej, jesli Uczestnik Promocji dokona przy jej u=yciu transakcji gotówkowych lub
bezgotówkowych, z wyłaczeniem przelewów z karty kredytowej oraz przelewów z karty kredytowej
za pomoca usługi mTransfer, na łaczna kwote minimum"

chodzi zwlaszcza o to:
"z wyłaczeniem przelewów z karty kredytowej oraz przelewów z karty kredytowej
za pomoca usługi mTransfer"

czyli lipa??

Pozdro

Kubuś pisze...

witam
Fajna dyskusja
poza mBankiem z jakimiś bankami teraz podobnie robić można?

Anonimowy pisze...

Czy ktoś testował karty Deutsche Banku? Prowizja za przelew to 5 zł niezaleznie od kwoty. Z regulaminu nie wynika, ze przelew jest traktowany jak transakcja gotówkowa.

Zaplackarta.pl pisze...

jak wygląda obecnie sytuacja?

Marek pisze...

W srode testowane i wszystko dziala w porzadku.

człek z marsa pisze...

Witam i z góry przepraszam za odświeżanie tak starego wpisu. Istnieje sposób na obejście opłaty BlueCash, a przy tym także i limitu transakcji do 5 tys. Więcej powiedzieć nie mogę. Kto inteligentniejszy sam na to wpadnie. Pozdrawiam.

konrad pisze...

Jeśli moógłbym zdradzić ten sposób - dobry człeku z marsa "_
czy ktoś się orientuje czy blucash wprowadził limit dzienny transakcji maks 5 lub 10 tyś zł dziennie na rachunek ?

Marek pisze...

@Konrad
opłaty można obejść korzystając z subkonta na portalu Kokos.pl. Niektórzy pisali też coś o PayPal-u. Same przelewy zajmują z 1-2 dni robocze więcej, ale oszczędzasz ten 1 zł na każdy 1000 zł.
O limitach nic mi nie wiadomo, wiem tylko że przelewy warto robić z rana, bo wieczorem może zniknąć mBank jako że mają oni ograniczone środki.

Anonimowy pisze...

czy nadal działa mtransfer z karty kredytowej mbanku przez kokos.pl. Własnie dzisiaj chciałem zrobić przelew, a tu zonk. Na mtransferze mam tylko widoczny rachunek eKonta z którego mogę wypłacić. Nie mam natomiast wyboru z karty kredytowej :(

Anonimowy pisze...

Dzisiaj również nie działa -.- Jak do wieczora dalej będzie wyłączone, to przeleje na paypal i z powrotem. W prawdzie kasa będzie wtedy dopiero w poniedziałek wtorek, ale będzie :)

Anonimowy pisze...

jak jest opłata w Paypal-u za przelew z karty kredytowej mbanku na Paypal a potem na rachunek bankowy ??

Marek pisze...

@anonimowy
jest bezpłatne. Przelew błyskawiczny na PayPal bezpłatny, wypłata też ale trwa to nawet z 2-3 dni robocze.

Anonimowy pisze...

"Zablokowanie usługi doładowania wirtualnej portmonetki serwisu Kokos.pl poprzez mTRANSFER z karty kredytowej jest decyzją biznesową mBanku. Pozdrawiam serdecznie [IK]" takie cos otrzymałem

Anonimowy pisze...

no coz, 2-3 dni mniej zarobku. Ale reszte dni mozna po staremu :) Trzeba działać, póki nie naloza prowizji na ta forme wykorzystywania kk

Anonimowy pisze...

Mbank nadal chwali się w ofercie że ma wypłaty przez mtransfer z kk. Teraz można mu udowodnić, że kłamie , bo działa to wybiórczo.

Anonimowy pisze...

kokos został już zablokowany, jeśli bluecash również zostanie, to czy są inne możliwości mtransferu z karty?

Anonimowy pisze...

przez zablokowanie kokosa nie mozna sobie tam inwestowac w ciezar karty, bo stado zapalczywcow wyplacalo limity kart - gratuluje
wg inf mlini zrywaja wspolprace z BMedia w zakresie mtransferu z kk na dniach

Anonimowy pisze...

wiec za chwile droga do wolnosci w ten sposob zostanie zamknieta

Marek pisze...

na chwile obecna jest jeszcze PayPal jako darmowa alternatywa do platnej wyplaty z BlueCash-a, ale jezeli mBank calkowicie sie wycofa z mTransferu z KK to pozostanie wielkie rozczarowanie.

Anonimowy pisze...

A mogliby wprowadzic jakis limit np. kilka tysiecy, zeby mozna bylo w ten sposob placic na kokos i jak ktos musi, to wyplacic. A jak wiecej, to juz z prowizja

konrad pisze...

witam na dzisiaj jest płatny blue cash - ale wprowadzają nowy regulamin i minimalna prowizja to 5 zł.
Kiedyś dawali 1 zł na pierwszy przelew za założone konto.
można darmowo przez allegro - dwa konta zakładamy i fikcyjna aukcja
pay-pal - darmowy ?
kokos - jak rozumiem został zablokowany ?

mediolan21 pisze...

ja korzystałem z bluecasha-płacąc im 1 zł,ale otwierałem też nowe konta (potrzebny nowy numer telefonu) - kupowałem starter za 1 zł i wówczas przelew na 1000 zł był darmowy- dają 1 punkt do konta nowego, starter i tak się sprzeda za 1 zł..więc było za free ale dużo pracy z kontami

w jaki sposób na pay-paylu - zakładam konto i co dalej ,mam powiązać ze swoją kartą kredytową , co jeśli mam dwie karty kredytowe

Anonimowy pisze...

paypal juz zostal zablokowany, wiec zostaje bluecash. obawaiam sie jednak, ze potrwa to do konca roku i ten kanal tez zablokuja. a jak w tym drugim banku? czy kokos nadal dziala?

Anonimowy pisze...

Jak teraz można wyjąc pieniądze?

Anonimowy pisze...

wszystko zablokowali juz chyba nie ma sposobu :(

Maciek7 pisze...

Wymienię się sposobem na darmowe lub tanie wypłaty pieniędzy z Karty Kredytowej.
Mam sposób na wypłatę z karty kredytowej (legalny i bezpieczny)na prowizji 0,4%. Dokonuje się tego samemu (na własnym koncie). Bez udziału osób trzecich.
Mój email: rquared@gmail.com

.:marcin:. pisze...

czy jest możliwość wyboru karty przy płatności mTransferem? dziś chciałem zapłacić do TPSA i kicha ... do wyboru mam tylko eKonto i kredyt

Marek pisze...

@marcin
niestety mBank zablokował tę możliwość. Szczegóły w tym wpisie

.:marcin:. pisze...

myślałem że tylko tymczasowo bo nadal się tym chwalą tu http://www.mbank.pl/karty/uslugi-dodatkowe/zakupy-przez-internet-mtransfer/

Marek pisze...

@marcin
wyłączony jest na 100% dla BlueCashu i PayPal w innych powinien działać. Jak nie działa to składaj reklamację - są punkty w regulaminie karty

.:marcin:. pisze...

właściwie to nie interesują mnie inne płatności - trzymałem kartę kredytowa tylko dlatego że szło z niej wypłacić kasę przez blueMedia - wprowadzili taką możliwość właśnie wtedy kiedy miałem wysłać do nich wypowiedzenie karty więc wstrzymałem się w wysyłką ... a teraz cóż ... no chyba że znacie jakiś sposób?

Marek pisze...

@marcin
są tacy co chcą za tą wiedzę 100 zł:)
na 100% nie ma takiego sposobu jaki był z BlueCashem, jest kilka alternatyw, każda ma swoje plusy i minusy
- zakłady bukmaherskie (uwaga na blokadę środków)
- inne portale mające subkonta (wiarygodność podmiotów za subkontem)
- kupno towaru na Allegro (ze zwrotem towaru/brakiem towaru)
- kupno towaru w markecie (np. Castorama) i zwrot na debetówkę

.:marcin:. pisze...

czyli zakładam konto AA i kupuję na koncie BB - po czym kontoAA płaci na kontoBB - kontoBB robi wypłatę środków - a co na to allegro - nie doczepią się? nie pamiętam: czy PłatnościAllegro nie szły przez BlueMedia? trzeba jeszcze sprawdzić ile kosztuję wystawienie aukcji i jaki jest koszt płatności... masz to gdzieś porównane? i ewentualne konsekwencje na allegro? na świstaku nie można mieć dwóch kont ale na allegro nie raz widziałem takich co reklamowali dwa albo nawet trzy swoje aktywne konta

Marek pisze...

@marcin
w Twoim sposobie BB płaci prowizję allegro które jest wysoka - to się nie opłaca. Natomiast jak robisz zwrot/anulowanie transakcji to prowizji nie ma (to znaczy jest ale ją odzyskujesz). Problem jaki tu widzę z tym sposobem, jeżeli sprzedawca nie jest firmą to za każde anulowanie masz ostrzeżenie, a 3 ostrzeżenia to ban. Natomiast jak sprzedawca jest firmą to nie ma problemu bo masz prawo zwrotu towaru bez żadnych konsekwencji. Zwrot masz na Twoje konta w Allegro (nie na kartę bo sprzedawca nie zna numeru karty).Płatność płacę z Allegro idą przez PayU.

.:marcin:. pisze...

konto na firmę wydaje się zbyt podejrzane ... trochę poczytałem i mam taki pomysł
za wystawienie przysługuje zwrot kiedy przedmiot zostanie sprzedany [więc pomijamy] bo wtedy allegro pobiera prowizję 5% za przedmiot o wartości <100,- czyli będzie 5,-
jeśli zrobię 'kupTeraz' za 100,- a następnie w PayU dopiszę koszt wysyłki 4900,- to razem do zapłaty będzie 5kPLN i opłata wyniesie 5PLN - co daje koszty podobne do tych z BlueMedia
pytanie czy da radę aż tyle dopisać w formularzu płatności za wysyłkę?

Marek pisze...

@marcin
Allegro się skapnęło i już blokuje konta za takie coś (szczególnie kiedy koszty wysyłki to 5000 zł za przedmiot wart np 100 zł). W teori można zdefiniować jako rodzaj wysyłki - dostawa osobista i w szczegółach napisać że dostawa przez osobę i aby była możliwość z wybieranej listy.
A co do prowizji od sprzedaży to jak pisałem wcześniej zwrot/anulowanie transakcji po zapłacie rozwiązuje ten problem

.:marcin:. pisze...

czy chodzi o to? http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=186
czyli firma wystawia towar za który płaci klient - firma przelewa kasę na swoje konto bankowe i po jakimś czasie [1M] wypełnia formularz zwrotu prowizji z przyczyn niezależnych [zwrotu lub reklamacji]
jak długo trwa wypłata z Allegro-PayU na konto firmowe?
jak długo trwa zwrot prowizji?
czy allegro sprawdza czy sprzedawca zwrócił kasę kupującemu?

Marek pisze...

@marcin
1 miesiąc według mnie trochę za dużo bo klient ma 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Czyli po 5-15 dniach od sprzedaży można występować o zwrot prowizji.
wypłata z PayU na kotno jest realizowana raz dziennie, codzienne (w dni robocze) około godziny 12-tej (przynajmniej u mnie tak było jak handlowałem)
procedura zwrotu prowizji trwa od 4 do 7 dni roboczych (tak długo u mnie to zwykle trwało) ale głównie jest uzależniona od tego jak kupujący wyśle swoje uzasadnienie allegro i maksymalnie może to trwać chyba do 45 dni (wtedy prowizja jest automatycznie zwracana)
Allegro fizycznie tego nie sprawdza, aczkolwiek za dużo takich sytuacji nie miałem więc nie wiem jak to jest przy większych obrotach i przy firmie.

Anonimowy pisze...

Ja bym uważał. Prędzej czy później będzie weryfikacja - z niemal zerową sprzedażą i samymi zwrotami daleko się nie zajedzie. Warto pamiętać, że nie są to kwoty na paręset złotych, a na kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy... Ban jak nic i to bez tłumaczeń (niestety sprawdzone). Wprawdzie, można zakładać nowe konta, ale blokują po IP, jeśli masz zmienne, niby nie ma problemu, ale i tak mają dane personalne, więc to tylko kwestia czasu, kiedy nowe konto także zablokują...
Można się tak bawić w kotka i myszkę, tylko pytanie jak długo? W końcu nerwy im puszczą... Na razie szukam innego, lepszego sposobu...

Anonimowy pisze...

dziś w BZWBK jest już 2% minimum 5zł a w Alior 3% :-(

Anonimowy pisze...

Witam
Udało się komuś znaleźć jakiś inny sposób zarabiania na kartach kredytowych?

Marek pisze...

@anonimowy
istnieją jeszcze inne sposoby skorzystania z mTransferu. Napisz do mnie na maila/Facebooka to się podzielę.

Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Nie akceptuję wulgaryzmów i komentarzy niedotyczących wpisu, a także z rażącymi błędami ortograficznymi. Takie komentarze i typowy spam z podpisem typu: "Kredyt dla każdego" będą usuwane. Reklamy można kupić przez AdWords lub AdTaily.

Masz jakieś pytanie/sugestię niezwiązaną z postem? Napisz na adres mailowy.

Next previous home
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi

10% dla ciebie AdTaily akcje akcjonariusz Alior Bank Alior Sync analiza fundamentalna analiza techniczna animacja Anti Arctic Bank bankowość internetowa bezpieczeństwo BGŻ BGŻOptima BlueCash BNP bogactwo Bogdanka BOSSA BOŚ Bank BPH budżet domowy BZ WBK cashback Catalyst Centrozap certyfikaty srukturyzowane cesja chargeback ciekawostki cinkciarz CitiBank cykle czy warto mieć konto w Alior Banku czy warto mieć konto w Aliorze dług dolar doradcy finansowi DWS dywidenda dziadowanie dzień wolności podatkowej e-sąd ebook EFH ekonomia Elixir eMakler emerytura Energa equity magazine ETF euro Eurobank Facebook finansowo FM Bank Forex frank fundusz awaryjny fundusz bezpieczeństwa fundusz indeksowy fundusze inwestycyjne funt Gant gazety gdzie założyć lokatę Getin Bank Getin Online Giełda Google Adsense gotówka gpw gra giełdowa Grecja grosz historia Polski hobby humor HYIP Idea Bank IKE InClick.pl inflacja instrukcja Inteligo internetowy kantor internetowykantor.pl inwestowanie IPO IPOPEMA JSW Kamil Cebulski kapitalizacja kapitalizacja codzienna karta debetowa karta internetowa karta kredytowa karta kredytowa Silver kary kokos.pl komornik konkurs konta oszczędnościowe konto konto bankowe Konto Optymalne konto walutowe kontrakty terminowe KRD kredyt kredyt odnawialny kredyt studencki kryzys Krzętle książka księgowość kurs Lehman Brothers linia kredytowa lokata rewolwer lokaty loterie mBank mbank na windows mbank windows phone 8 Metafinanse monetto monety monety 2 zł Mostostal Płock motywacja mSaver mTransfer Multibank nakaz zapłaty NBP NeoBank Newag Nobel NOL Nordic Gold nowa aplikacja mbank numizmatyka NY obciążenie zwrotne obligacje korporacyjne obligacje skarbowe odsetki OFE Open Finance Open Online opłaty oprocentowanie optymalizacja oszczędzanie oszustwa overdraft Parkiet Challenge pasywny dochód peak oil pełnomocnictwo PGE PIT PLN płacenie płacenie rachunków Poczta Polska podatek podatek bankowy podatek belki podatki podcasty podsumowanie podsumowanie miesiąca Polbank polisolokaty polityka Polska pomoc porady porównanie postępowanie upominawcze pozew pożyczka pożyczki społecznościowe problemy produkt inwestycyjny prognozy promocje prowizje prywatyzacja przegląd kont bankowych Przegląd rachunków maklerskich przelewy przeliczanie przemyślenia psychologia pusty sms PZU rachunek maklerski ranking ranking kont oszczędnościowych ranking lokat raporty okresowe rating raty recenzja reklama rekomendacje ropa ryzyko rząd samochód Santander sąd SEPA SFI Sidoma SII skład portfela SKOK smava social lending spekulacja spółki dywidendowe srebro stalprodukt statystyka stopy procentowe strata strategia inwestycyjna styl życia SWIFT system transakcyjny świat TFI TMS Brokers Toyota Bank Turcja ubezpieczenia VAT wakacje Wall St. walne zgromadzenie walutomat.pl waluty WBK wezwanie WIG windykacja wolność finansowa wpis gościnny wykres wymiana walut wzrost gospodarczy zabawa Zakra zakupy zarabianie zaradni.pl zarządzanie czasem zasady złoto zniżki związki zawodowe zysk